Łaskovia Olimp Cup za nami! Łaskowianki obroniły tytuł!

Już po raz czwarty nasz klub zorganizował Ogólnopolski Świąteczny Turniej Minisiatkówki Dziewcząt, który od trzech lat rozgrywany jest pod nazwą Łaskovia Olimp Cup, a po raz drugi najmłodsze siatkarki rywalizowały we wszystkich minisiatkarskich kategoriach.

Podobnie jak przed rokiem do Łasku zawitały zespoły z całej Polski, łącznie 84 drużyny reprezentujące niemal 30 klubów. Przez 3 dni w hali powiatowej MOS w Łasku siatkarskie boje toczyło ponad 300 dziewcząt z roczników 2007, 2008, 2009 i młodszych.

Turniej rozpoczęła piątkowa rywalizacja w najmłodszej kategorii dwójek dla dziewcząt z rocznika 2009 i młodszych.

Złote medale wywalczyły dziewczęta z Prądniczanki Kraków, które w wielkim finale pokonały Czwórkę Aleksandrów Łódzki. Brąz powędrował do dziewcząt z JKS SMS Jastrzębie Zdrój, które w meczu o trzecie miejsce zwyciężyły z Liderem Konstantynów Łódzki.

Do najlepszych siatkarek z finałowego podium powędrowały wyróżnienia indywidualne, które otrzymały:

  • Alena Kawiorska – MVP turnieju, Prądniczanka Kraków
  • Zosia Niewiadomska – Czwórka Aleksandrów Łódzki
  • Milena Gajewska – JKS SMS Jastrzębie

Klasyfikacja zespołów w kategorii dwójek:

1. Media Gold Prądniczanka Kraków
2. Czwórka Aleksandrów Łódzki
3. JKS SMS Jastrzębie Zdrój I
4. UKS Lider Konstantynów Łódzki I
5. Joker Świecie
6. Dębina Nieporęt I

7. Tytan Ostrowy I
8. Wieża Radków I
9. ECO Uni Opole I
10. Sukces Komprachcice
11. Lider II Konstantynów Łódzki
12. Sferis GLKS Nadarzyn

13. Esperanto Warszawa
14. ECO Uni Opole II
15. Wieża Radków II
16. Beta Błonie
17. Lider Konstantynów Łódzki III
18. Łaskovia Łask III

19. SP/Arka Kluczewsko I
20. ŁKS Siatkówka Żeńska II
21. Dębina Nieporęt II
22. Siatka Zgierz I
23. Salos Staniątki II
24. Volley 34 Łódź

25. Dębina Nieporęt III
26. Łaskovia Łask I
27. SP/Arka Kluczewsko II
28. JKS SMS Jastrzębie II
29. Tytan Ostrowy II
30. Salos Staniątki I

31. Siatka Zgierz II
32. Siatka Zgierz III
33. ŁKS Siatkówka Żeńska I
34. ECO Uni Opole III
35. Łaskovia Łask III
36. Salos Staniątki III

Drugiego dnia rozgrywek do boju ruszyły trójki, czyli dziewczęta z rocznika 2008 i młodsze.

Na starcie stanęły 24 drużyny. Po rozegraniu 128 meczów na podium znalazły się ostatecznie:

1. Victoria Lubowidz/Polonez Wyszków
2. UKS Wieża Radków
3. Sferis GLKS Nadarzyn

Wyróżnione zostały też następujące zawodniczki z trzech najlepszych zespołów:

  • Liliana Wójcik – Wyszków/Lubowidz
  • Wiktoria Dankowska – Radków
  • Nela Miller – Nadarzyn

Na 21. miejscu uplasowały się nasze trójeczki, które wygrały dziś 4 z 10 rozegranych meczów.

Nagrody, medale i puchary wręczali w sobotę uczestniczkom:

  • Pan Bartłomiej Bal z firmy Agaris, jednego ze sponsorów turnieju,
  • Pan Robert Szczepaniak reprezentujący Zarząd Powiatu Łaskiego,
  • Pani Ewa Zydorek, wiceprezes naszego klubu.

Ostateczna klasyfikacja w kategorii trójek:

1. Victoria Lubowidz/Polonez Wyszków
2. Wieża I Radków
3. Sferis GLKS Nadarzyn
4. UKS Atena Warszawa
5. Lider I Konstantynów Łódzki
6. JKS SMS Jastrzębie Zdrój

7. ECO Uni I Opole
8. Prądniczanka Media Gold I Kraków
9. Prądniczanka Media Gold II Kraków
10. Salos Staniątki
11. Esperanto I Warszawa
12. ECO Uni II Opole

13. Joker Świecie
14. Volley 34 Łódź
15. Spartakus Lniano
16. MOS Wola Warszawa
17. Gorce I Nowy Targ
18. Beta Błonie

19. Wieża II Radków
20. Lider II Konstantynów Łódzki
21. Łaskovia Łask
22. Tytan Ostrowy
23. Gorce II Nowy Targ
24. Esperanto II Warszawa

Tegoroczną edycję turnieju zakończyliśmy w najpiękniejszy z możliwych sposobów, zdobywając ZŁOTE MEDALE w kategorii CZWÓREK (rocznik 2007 i młodsze)!

To był dzień pełen emocji w hali łaskiego “Elektryka”. Od rana do wieczora trwała rywalizacja, w której wzięła udział ogólnopolska czołówka w tej kategorii wiekowej, w tym komplet medalistek ostatnich Mistrzostw Polski rocznika 2007.

Ostatecznie w wielkim finale łaskowianki pokonały Spartakusa Lniano, a brązowe medale powędrowały do Dwójki Zawiercie, która w meczu o III miejsce okazała się lepsza od Salosu Staniątki.

Nie zabrakło też wyróżnień indywidualnych:

  • MVP turnieju i najlepszą rozgrywającą została Martyna Bulzacka z Łaskovii.

Pozostałe wyróżnienia:

  • Oliwia Pawłowska – Spartakus Lniano – najlepsza atakująca,
  • Nadia Siuda – Dwójka Zawiercie – najlepsza zagrywająca,
  • Karolina Kulczyńska – Łaskovia – najlepsza blokująca,
  • Oliwia Ziółkowska – najlepsza zawodniczka Spartakusa Lniano,
  • Wiktoria Szewczyk – najlepsza zawodniczka Dwójki Zawiercie.

Zwyciężczynie zagrały w składzie: Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska, Hania Puchała i Zuzia Zydorek.

Nagrody dla najlepszych uczestniczek w kategorii czwórek wręczali dziś nasi sponsorzy:

  • sponsor główny turnieju, Pan Jacek Bulzacki – firma pogrzebowa Olimp,
  • Pan Łukasz Skowron – firma Lu-Parts Części BMW,
  • Pan Bartłomiej Szcześniak – firma Agaris.

W doborowym turniejowym gronie 24 zespołów dzielnie walczyły też nasze pozostałe 2 czwóreczki:

Łaskovia II: Ania Martynowska, Maja Felczerek, Amelia Piotrowicz, Weronika Kula, Kiara Palinceusz i Roksana Wojtasik uplasowała się na 16. miejscu.

Łaskovia III: Zuzia Gwis, Lena Michalska, Zuzia Młynarczyk, Amelka Krakowiak, Ada Piech i Natalka Iwanowska sklasyfikowane zostały na 17. pozycji.

Ostateczna klasyfikacja turnieju w kategorii czwórek:

1. Łaskovia I Łask
2. Spartakus Lniano
3. Dwójka Zawiercie
4. Salos I Staniątki

5-6. Dunajec Nowy Sącz
5-6. Beta Błonie
7-8. GLKS Nadarzyn
7-8. Victoria Lubowidz/Polonez Wyszków
9-10. JKS SMS Jastrzębie Zdrój
9-10. Volley 34 Łódź
11-12. Gorce Nowy Targ
11-12. Joker 13 Tomaszów Mazowiecki

13. Lider I Konstantynów Łódzki
14. Lider II Konstantynów Łódzki
15. Wieża Radków
16. Łaskovia II Łask
17. Łaskovia III Łask
18. Joker Świecie

19. Tytan Ostrowy
20. Siatkarz I Koło
21. ECO Uni Opole
22. Esperanto Warszawa
23. Salos II Staniątki
24. Siatkarz II Koło

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji turnieju, zwłaszcza sponsorom i rodzicom.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim zespołom, trenerom i kibicom, których przez 3 dni mieliśmy zaszczyt gościć w Łasku.

Serdecznie dziękujemy Gminie Łask za wsparcie finansowe turnieju oraz Panu Staroście Łaskiemu, Piotrowi Wołoszowi, który objął tegoroczną edycję turnieju swoim patronatem.

Serdecznie dziękujemy również kierownikowi hali powiatowej, Panu Przemysławowi Urbanowi za świetną współpracę podczas trzech turniejowych dni.

Dzięki Wam cała Polska widziała, że Łask jest świetnym organizatorem imprez sportowych.

Dziękujemy!

Może Ci się również spodoba