Łaskovia Olimp Cup 2018 za nami!

W miniony weekend w Łasku odbyło się prawdziwe święto minisiatkówki. Przez trzy dni, w ramach Łaskovia Olimp Cup 2018 rywalizowało w hali „Elektryka” niemal 80 zespołów, reprezentujących ponad 30 klubów z całej Polski, w sumie ok. 300 najmłodszych siatkarek.

W piątek gościliśmy 28 zespołów DWÓJEK z rocznika 2008 i młodszych, które przyjechały do Łasku z rozmaitych zakątków Polski.

Ostatecznie po rozegraniu 190 (!) meczów, na najwyższym stopniu podium stanęły siatkarki POLONEZA WYSZKÓW, które w finale pokonały koleżanki z GLKS NADARZYN. Brązowe medale powędrowały do ATENY WARSZAWA, po wygranej w meczu o III miejsce z WIEŻĄ RADKÓW.

Najlepszą zawodniczką turnieju została LILIANA WÓJCIK z Wyszkowa, wyróżnienia powędrowały też do ANI SIWIK z Nadarzyna i ANDŻELIKI GÓRZYŃSKIEJ z Warszawy.

Dodatkowo nagrodą fair-play został uhonorowany trener HUBERT GÓRZYŃSKI z Warszawy.

Podium kategorii dwójek

Klasyfikacja zespołów w kategorii dwójek:

  1. Polonez Wyszków
  2. Siatkarki GLKS Nadarzyn II
  3. Klub Siatkarski UKS Atena Warszawa
  4. UKS Wieża Radków
  5. Prądniczanka Kraków
  6. Sukces Komprachcice I
  7. UKS Lider Konstantynów Łódzki
  8. Victoria Kazimierza Wielka
  9. UKS Volley 34 Łódź I
  10. NOSiR mini siatkówka II
  11. GLKS Nadarzyn I
  12. MUKS Krótka Mysiadło II
  13. Lider Konstantynów Łódzki II
  14. Krótka Mysiadło I
  15. Karb Bytom
  16. Wieża Radków II
  17. Volley 34 Łódź II
  18. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki I
  19. MOS Wierzchlas I
  20. SL SALOS Staniątki II
  21. Sukces Komprachcice II
  22. UMKS „Tuszyn” II
  23. UMKS Tuszyn I
  24. Salos Staniątki I
  25. Łaskovia Łask I
  26. Łaskovia Łask III
  27. Salos Staniątki III
  28. Łaskovia Łask II

Emocje sięgnęły zenitu w drugim dniu zawodów, kiedy to rywalizowały TRÓJKI z rocznika 2007. Mecze w czołówce były bardzo wyrównane, żaden z zespołów nie zakończył sobotnich zmagań bez porażki, a o awansie do najlepszej czwórki zawodów decydowały małe punkty.

Ostatecznie złote medale wywalczyły siatkarki ŁASKOVII I: Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Karolina Kulczyńska i Zuzia Zydorek, które w finale pokonały GLKS NADARZYN I. Mecz finałowy toczył się przy głośnym dopingu tłumnie zgromadzonych kibiców, którego nie powstydziłyby się mecze naszej drugoligowej drużyny seniorek.

Podium turnieju trójek

Brąz powędrował do ekipy GORCÓW NOWY TARG I, która w meczu o trzecie miejsce okazała się lepsza od CZWÓRKI ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI.

Drugi zespół Łaskovii: Ania Martynowska, Hania Puchała i Maja Felczerek zakończył zawody na 8. miejscu, a trzecia drużyna w składzie: Ada Piech, Zuzia Młynarczyk, Kiara Palinceusz i Lena Michalska został sklasyfikowany na 22. miejscu w stawce 27 zespołów.

Nagroda najlepszej zawodniczki turnieju powędrowała do MARTYNY BULZACKIEJ, a najlepszą blokującą uznana została KAROLINA KULCZYŃSKA.

Marzenie się spełniło! Jacek Bulzacki, główny sponsor turnieju, wręcza nagrodę najlepszej zawodniczki w kategorii trójek swojej córce Martynie

Wyróżnienia otrzymały także:

  • Ola Pruchniewicz – najlepsza zawodniczka GLKS Nadarzyn,
  • Oliwia Fuła – najlepsza zawodniczka Gorców Nowy Targ,
  • Natalia Struzik (GLKS Nadarzyn) – najlepsza zagrywająca,
  • Paulina Makowska (Czwórka Aleksandrów Łódzki) – najlepsza atakująca.

Klasyfikacja zespołów:

  1. Łaskovia Łask I
  2. GLKS Nadarzyn I
  3. Gorce Nowy Targ I
  4. Czwórka Aleksandrów Łódzki
  5. Dunajec Nowy Sącz
  6. Sukces Komprachcice
  7. Salos Staniątki
  8. Łaskovia Łask II
  9. Wieża Radków I
  10. Tytan Ostrowy
  11. Beta Błonie I
  12. Joker 13 Tomaszów Mazowiecki I
  13. Krótka Mysiadło II
  14. Lider Konstantynów Łódzki I
  15. Wieża Radków I
  16. GLKS Nadarzyn I
  17. Lider Konstantynów Łódzki II
  18. Krótka Mysiadło II
  19. Beta Błonie II
  20. Siatkarz Koło I
  21. MOS Wierzchlas I
  22. Łaskovia Łask III
  23. Gorce Nowy Targ I
  24. Joker 13 Tomaszów Mazowiecki II
  25. UMKS Tuszyn
  26. Siatkarz Koło II
  27. MOS Wierzchlas II

W ostatnim dniu turnieju w kategorii czwórek triumfowały, podobnie jak przed rokiem w trójkach, siatkarki GLKS Nadarzyn, które w finale pokonały Joker Świecie.

Siatkarki GLKS Nadarzyn obroniły złoty medal z zeszłego roku

Brąz powędrował do Libero VIP Aleksandrów Łódzki po zwycięstwie w meczu o trzecie miejsce z Victorią Lubowidz.

Nagrodę najlepszej zawodniczki turnieju otrzymała WIKTORIA LEŚNIEWICZ z Nadarzyna. Wśród pozostałych wyróżnionych dziewcząt znalazły się:

  • Aleksandra Drażdżewska – najlepsza zawodniczka Joker Świecie,
  • Zofia Sobanty – najlepsza zawodniczka Libero VIP Aleksandrów Łódzki,
  • Zuzia Moczulska (GLKS Nadarzyn) – najlepsza rozgrywająca,
  • Wiktoria Szewczyk (Joker Świecie) – najbardziej uniwersalna zawodniczka i najmłodsza uczestniczka meczu finałowego,
  • Zosia Jackiewicz (Victoria Lubowidz) – najlepsza atakująca.

Na dziesiątym miejscu rywalizację zakończył młodszy zespół Łaskovii z rocznika 2007: Ania Martynowska, Martyna Bulzacka, Martyna Michalak, Hania Puchała i Karolina Kulczyńska.

Miejsce piętnaste przypadło starszemu zespołowi z rocznika 2006, który reprezentowały: Julia Bryl, Julia Majda, Natalia Łuczak, Paulina Hajdo, Kaja Junkiewicz i Natalia Drewnowska.

Zdjęcie „rodzinne” uczestniczek i trenerów na zakończenie turnieju

Klasyfikacja zespołów:

  1. GLKS Nadarzyn I
  2. Joker Świecie
  3. Libero VIP Aleksandrów Łódzki
  4. Victoria Lubowidz
  5. Tytan Ostrowy
  6. Gorce Nowy Targ II
  7. GLKS Nadarzyn II
  8. Gorce Nowy Targ I
  9. Volley 34 Łódź I
  10. Łaskovia Łask II
  11. SP Kluczewsko II
  12. UKS Ozorków
  13. Siatka Zgierz
  14. Prądniczanka Kraków
  15. Łaskovia Łask I
  16. Siatkarz Koło I
  17. Salos Staniątki II
  18. Siatkarz Koło II
  19. Salos Staniątki I
  20. SP Kluczewsko I
  21. Sukces Komprachcice
  22. Volley 34 Łódź II
  23. Start Kłobuck

Na zakończenie chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkmi osobom, bez których nie udałoby się nam zorganizować turnieju:

  • Panu Jackowi Bulzackiemu i firmie Olimp – głównemu sponsorowi całego turnieju,
  • Panu Mariuszowi Brylskiemu i firmie Kosbruk – za ufundowanie pucharów i statuetek,
  • Pani Magdalenie Psujek i firmie 3M Collection – za ufundowanie koszulek dla wszystkich uczestniczek,
  • Gminie Łask – za wsparcie finansowe przy organizacji turnieju,
  • Bankowi Pekao SA – za ufundowanie upominków dla uczestniczek,
  • Kasi Kociołek i Malwinie Smarzek za podarowanie wspaniałych prezentów dla uczestniczek,
  • wszystkim rodzicom, którzy pomogli nam przy organizacji turnieju,
  • Kubie Wlaźlikowi i całej obsłudze sędziowskiej, która spisała się na medal,
  • wszystkim uczestniczkom, ich trenerom i rodzicom, którzy odwiedzili Łask w ciągu tych trzech wspaniałych siatkarskich dni.

Do zobaczenia za rok na Łaskovia Olimp Cup 2019!

Może Ci się również spodoba